Strādājam darba dienās un sestdienās no 12:00 līdz 19:00 - Brīvības ielā 98, Rīgā!

Piegāde uz Omniva pakomātiem pa Rīgu/Latviju (3.90 ).

 

Vinila skaņuplašu MAZGĀŠANA

 

Mūsu veikals piedāvā īpašu servisu vinila draugiem -  vinila skaņuplašu mazgāšanu!

Mazgāšanu veicam uz speciālām Vācijā ražotām iekārtām, ar profesionāliem skaņuplašu mazgāšanas līdzekļiem.

 

okki-nokkiSkaņuplašu mazgāšana notiek divos posmos. Sākumā plate tiek nostiprināta uz mazgājamās iekārtas rotējošās virsmas. Plati apstrādā ar nepieciešamo daudzumu skaņuplašu mazgājamā šķīduma. Ar speciālu delikātu birsti, kamēr plate nepārtraukti griežas, šķīdums tiek vienmērīgi izstrādāts pa plates virsmas rieviņām, neskarot apdrukāto etiķeti. Nepieciešamības gadījumā var mainīt plates rotācijas virzienu. Atkarībā no plates netīrības pakāpes variējas laiks, kas tiek veltīts plates manuālai apstrādei. Mehāniskās apstrādes un izmantotās ķīmijas kombinācija ļauj maksimāli dziļi iztīrīt skaņu celiņus no ilglaicīgi uzkrātiem netīrumiem.

 

Otrajā posmā, ar jaudīgu vakuumsūkni, no plates virsmas tiek nosūkts izlietotais un pārpalikušais mazgāšanas šķīdums, kā arī visi netīrumi. Pēc varākiem apgriezieniem plates virsma kļūst praktiski sausa. Visu iepriekšminēto procedūru atkārto skaņuplates otrajā pusē. Jau pēc dažām minūtēm tīru skaņuplati var ievietot jaunā aizsargaploksnē. Skaņuplates mazgāšana ar šādu metodi, tai atgriež otro jaunību. Mazgāšanas efekts ir gan redzams, gan dzirdams. Vienīgais, ko mazgāšana nespēj - tā nevar novērst fiziskus plates bojājumus un skrāpējumus.

 

Skaņuplates mazgāšana nodrošina rūpīgu un dziļu plates skaņu celiņu tīrīšanu. Izmantojamais līdzeklis noņem putekļus, pirkstu nospiedumus, treknus traipus. Tas atmiekšķē un no visdziļākajām rieviņam izceļ piekaltušos putekļus un gadu gaidā uzkrājušos netīrumus. Vinila skaņuplatēm paredzētais mazgāšanas līdzeklis samazina arī plašu statisko elektrību, minimizējot turpmāko putekļu uzkrāšanu. Speciālais mazgāšanas līdzeklis neatstāj nekādas vizuālas pēdas vai plankumus.

 

 

 

 

 

 


Vinila skaņuplašu mazgāšanas
pakalpojuma cena:

1,50 €/gab. par 1 līdz 10 platēm

1,30 €/gab. par 11 līdz 25 platēm

1,20 €/gab. par 26+ platēm

 

Pakalpojuma cenā iekļauta abpusēja mazgāšana,
kā arī jauna antistatiska skaņuplates aizsargkabatiņa.

Jautājumu gadījumā aicinam mums rakstīt
uz e-pastu: info@plates.lv

 

Mēs mazgājam visu trīs formātu - 7", 10" un 12" - melnās vinila skaņuplates.
Mazgāšana līdz 5* skaņuplatēm tiek izpildīta uzreiz klienta klātbūtnē. Lielāks daudzums plašu tiek pieņemts mazgāšanai, vienojoties par izpildes termiņu, kas var variēties no 1 līdz 10 darba dienām!

*skaņuplašu mazgāšanai nepieciešama pastāvīga personāla klātbūtne, līdz ar to izpildes termiņš ir tieši atkarīgs no aktuālās noslodzes.

 

"Mājsēdes plašu mazgāšanas formāts" - neRīdziniekiem, 'pašizolētajiem' un visādai citai ērtībai - piedāvājam plates mazgāšanai atsūtīt ar OMNIVA pakomātu starpniecību! Nomazgātās plates aizsūtīsim tādā pašā veidā atpakaļ. Sīkāka informācija par šo pakalpojumu pa e-pastu: info@plates.lv
 

 

 

 

 

 

 

Daži fakti un padomi par skaņuplašu mazgāšanu un to ikdienas kopšanu:

 

- Skaņuplates nav jāmazgā katras pavasara talkas laikā! Skaņuplatēm, lai tās kalpotu pēc iespējas ilgāk, primāri jāizvairas no jebkura nevajadzīga fiziska kontakta, kas jelkādā veidā skar skaņu celiņus. Skaņuplate jāmazgā tikai tad, kad tas ir vitāli nepieciešams - ja tās atrastas bēniņos, garāžā vai iegādātas ielu tirdziņos, un ar neapbruņotu aci var redzēt putekļus un netīrumus uz plates virsmas. Ja savas "dzīves" laikā, plate jau ir divas vai trīs reizes mazgāta - tas jau ir daudz. Un kas par daudz, tas par skādi.

 

- Plašu mazgāšanai mājas apstākļos nevajadzētu izmantot parasto dzeramo ūdeni. Ūdenī esošie minerāli un mehāniskās daļiņas (ko ar neapbruņotu aci labi var redzēt tējkannu nosēdumos) bojā plates virsmu, veido nosēdumus un kropļo skanējumu. Ja mazgāšanai netiek izmantoti speciālie plašu mazgāšanas līdzekļi, tad kā minimums būtu jāizmanto destilētais ūdens.

 

- Profesionālie skaņuplašu mazgāšanas līdzekļi nesatur, vai tikai ļoti nelielā koncentrācijā satur, spirta produktus. Spirts žāvē un vinilu padara trauslu, tas savukārt var kļūt par iemeslu skaņu celiņu turpmākajiem bojājumiem. Jo mazāk spirta un spirta produktu sastopas ar vinila skaņuplati - jo labāk!

 

- Ļoti pretrunīga informācija sastopama par skaņuplašu mazgāšanu ar ultraskaņas iekārtām. Ultraskaņas tīrīšanas pamatā ir tīrāmās virsmas "bombardēšana" ar ultraskaņas radīto vibrāciju, tādējādi "noraujot" no tīrāmās virmas netīrumus. Gribot negribot jākonstatē, ka tādā veidā notiek diezgan agresīva skaņuplates virsmas "apstrāde".  Kombinācijā ar tīrīšanas iekārtā sasilušo tīrīšanas šķidrumu, kas tādējādi vinilu padara mīkstāku, pastāv liela varbūtība neglābjami sabojāt plati... Par šādām situācijām ir lasīts dažos vinila forumos, bet paši gan mēģinājuši neesam. Sākotnēji ultraskaņas tīrīšanas metodes ieviestas un attīstītas dažādu metālu tīrīšanai un arī tad parasti rekomendē ievērot piesardzību, lai mazāk pārbaudīts metāla izstrādājums netiktu bojāts salīdzinoši agresīvā vidē.

 

- Lai gan vinila skaņuplašu kopšanas jomā ir ieviestas dažādas tehnoloģijas, ASV Kongresa bibliotēkas arhivāri par labāko un pieņemamāko savā darbā, lai rūpētos par bibliotēkas krājuma skaņuplatēm, ir atzinuši arī mūsu izmantoto tehnoloģiju - mehāniski-manuālo mazgāšanu ar tai sekojošu netīrumu vaakumnosūkšanu.

 

- Pēc mazgāšanas, turpmākai glābāšanai, plate obligāti ir jāieliek jaunā aizsargaploksnē. Vecajās aploksnēs ir palikusi daļa veco putekļu, kas to vien gaida, lai pieķertos svaigi nomazgātai platei. Papīra aploksnēs, dabīgā veidā tām izkalstot, rodas celulozes putekļi. Arī no berzes, ieliekot un izņemot plati, papīra aploksnē rodas jauni putekļi. Tamdēļ izmantošanai ieteicamākās ir papīra aploksnes ar polietilēna oderi, vai aizsargkabatiņas no antistatiskas polietilēna plēves. Mazgāto skaņuplati ar tīro aploksni nekad vairāk nevajadzētu likt iekšā vecajā vāciņā, kur atrodas iepriekšējo gadu desmitu uzkrātie putekļi.

 

- Ikdienas lietošanai pa rokai vajadzētu turēt mikrošķiedras lupatiņu no kokvilnas. Ik reizes uzliekot plati uz atskaņotāja, pirms atskaņošanas, to var ieslēgt tukšgaitā un ar lupatiņu vai speciālu birstīti viegli noslaucīt. To nepieciešams darīt, lai atskaņošanas laikā smalkie puteklīši nekropļotu skaņu un netīrumi ar adatiņu netiktu iespiesti skaņu celiņa dziļumā. Birstīte var būt no dažādiem materiāliem, kas paredzēti plašu kopšanai - no antistatiskas karbona šķiedras, no samta, vai no kazas sariem. Nekādā gadījumā auduma sastāvā nedrīkst būt sintētika, jo no sintētikas un vinila berzes acumirklī rodas statiskā elektrība, kas pie platei pievelk jaunus putekļus.

 

- Bieži uzdotajam jautājumam: "Vai katram kolekcionāram mājās vajag pašam savu plašu mazgājamo mašīnu?", paliks bez konkrētas atbildes. Bet daži aspektus pārdomām, ieskicēsim. Labas skaņuplašu mazgājamās mašīnas iegādei nepieciešamā investīcija jārēķina sākot ar vismaz 400€, un vēl papildus nepieciešamā ķīmija. Par lētākām mazgājamo mašīnu versijām nav vērts pat sākt domāt, jo tās funkcionāli nav īsti derīgas normālai plašu mazgāšanai, līdz ar ko, tā vienkārši būs izšķiesta nauda. Atceroties iepriekšminēto, ka rūpējoties par savām skaņuplatēm, tās nav nepieciešams regulāri mazgāt no jauna - mēs teiktu, ka savu plašu mazgājamo mašīnu ir jēga ieviest tikai tad, ja kolekcija aptver 500-1000 un vairāk skaņuplašu. Un ar noteikumu, ka lielākajai daļai no tām nepieciešama mazgāšana. Pretējā gadījumā, "saimnieciski izdevīgākais risinājums" būtu, plates mazgāt pie kāda pakalpojuma sniedzēja, bet brīvo naudu izmantot kolekcijas papildināšanai...

 

 

 

 

Augstākminētie padomi ir izkristalizējušies ikdienā saskaroties ar "melno zeltu". Mēs esam atraduši mūsuprāt optimālāko risinājumu dažādiem svarīgiem sīkumiem. Bet mēs neapgalvojam, ka mums ir absolūtā patiesība pēdējā instancē, jo kā zināms, dažādi cilvēki pie viena mērķa var nokļūt pa dažādiem ceļiem!

 

Novēlam, lai katram, viņa visdārgākā kolekcija,
kļūst ar katru dienu vērtīgāka un sniedz
patiesu gandarījumu pēc iespējas ilgāk!

Jūsu Vinylla.lv

 

 

 

 

 

 

Seko mums Facebook, uzzini tur speciālus piedāvājumus un akcijas! Turpat vari ielūkoties mūsu ikdienā un veikala aizkulisēs

Neaizmirsti nospiest LIKE!

*Virtuālās pasaules likumi apgalvo, ka katrs LIKE ir pluspunkts Tavā karmā ;)